[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kapi
    L&K
    • 2009
    • 1174
    • Fabia combi

    dla zainteresowanych - jako ciekawostkę, wstawiam plik PDF - wyciąg z homologacji dla spręzyn innego producenta - "jakieś sportowe"
    plik na chomiku > klik < - 115kB

    w dokumencie są podane wymiary spręzyny - dokument w języku niemieckim.
    OII sprzedana


    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      Umowilem sie w srode. Moj pomiar 370-375mm, niby duzo, ale co z tego jak siedzi tyl siedzi, a przod stoi
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • pandzik
        RS
        • 2011
        • 2254
        • Seat

        Maicroft, :P Ja zmierzyłem 369mm a ASO 375mm. Tak czy siak było poniżej normy. Po wymianie 395mm.
        Wątek podwieszony. Bravo.

        Komentarz

        • termit886
          Rider
          • 2012
          • 261
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Zamieszczone przez Maicroft
          Umowilem sie w srode. Moj pomiar 370-375mm, niby duzo, ale co z tego jak siedzi tyl siedzi, a przod stoi
          Mierzyłeś na pustym baku czy nie... chcąc nie chcąc i tak poniżej normy

          Komentarz

          • Maicroft
            Moderator
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2004
            • 25757
            • Audi

            Na pelnym, ale ja nie mam gazu, mam tylko kolo zapasowe. Do tego ja nie widze jak zapiac przyczepe jednoosiowa to dupa kleknie na amen
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            • Rosomak
              L&K
              • 2011
              • 1365
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez Maicroft
              Do tego ja nie widze jak zapiac przyczepe jednoosiowa to dupa kleknie na amen
              o tym im powiedz. Ja też podpierałem się LPG i przyczepą! Powiedziałem w ASO że mam "wasz hak" i jak zapnę przyczepę i ją obciążę, to co...?!
              Wymienili sprężyny...
              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

              Komentarz

              • anthrax
                Ambiente
                • 2009
                • 137
                • Octavia II (1Z3)
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                kapi ale to jest wyciąg dla skody octavi 1 a nie dla dwójki...te sprężyny chyba nie są identyczne?

                Komentarz

                • kapi
                  L&K
                  • 2009
                  • 1174
                  • Fabia combi

                  Zamieszczone przez anthrax
                  kapi ale to jest wyciąg dla skody octavi 1 a nie dla dwójki...te sprężyny chyba nie są identyczne?
                  wg katalogu numer główny jest ten sam.
                  dla OII jest 1K0
                  dla OI jest 1J9
                  numer główny : 511 115. xx
                  gdzie xx podane we wcześniejszych postach.

                  trzeba to sprawdzić organoleptycznie.
                  OII sprzedana


                  Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                  Komentarz

                  • Maicroft
                    Moderator
                    S_OCP MemberModeratorr
                    • 2004
                    • 25757
                    • Audi

                    Moje takie na szybko pomiary



                    Spritmonitor.de

                    Komentarz

                    • marek kg
                      Drive
                      • 2011
                      • 64

                      moja wymiana sprężyn idzie błyskawicznie w piątek sprężyny doszły do serwisu w szczecinie i na środę jestem umówiony na wymianę ,Ciekawe jakie sprężyny przysłał SAP,po wymianie zdam relacje
                      octavia 2 tour 1,6+lpg

                      Komentarz

                      • hizoku
                        Ambiente
                        • 2011
                        • 186

                        Ja jestem po wymianie, założyli mi 1 x biała, 2 x żółta. Przed miałem tylko 1 x biała i tyłek siedział na 368mm. Teraz po moim pomiarze wyszło ( po 1/4 lpg i pb) 384mm. Chu...wa naprawa usterki. Auto trzymali 2h. Pojeżdżę i pewnie znowu będę musiał zawitać na reklamacje.

                        Może ktoś zamieścić instrukcje mierzenia taką jak dysponuje ASO, pewnie z ELSY?
                        Octavia2 Tour

                        Komentarz

                        • termit886
                          Rider
                          • 2012
                          • 261
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          Zamieszczone przez hizoku
                          Ja jestem po wymianie, założyli mi 1 x biała, 2 x żółta. Przed miałem tylko 1 x biała i tyłek siedział na 368mm. Teraz po moim pomiarze wyszło ( po 1/4 lpg i pb) 384mm. Chu...wa naprawa usterki. Auto trzymali 2h. Pojeżdżę i pewnie znowu będę musiał zawitać na reklamacje.

                          Może ktoś zamieścić instrukcje mierzenia taką jak dysponuje ASO, pewnie z ELSY?
                          Odrazu to zareklamuj, niech przy tobie wykonają pomiary, bo z tego co piszesz to po naprawie i tak nie spełania normy czyli 388mm.Ale jak tam pojedziesz to zatankuj na full PB i LPG. Ja tak jadę na pomiary, i jak będą mi wymianiać zrobię to samo pojadę z pełnymi bakami i zaraz po wymianie będę chciał aby przed odbiorem auta wykonali przy mnie pomiary czy sprełnia te wymagane 388mm.

                          Komentarz

                          • kapi
                            L&K
                            • 2009
                            • 1174
                            • Fabia combi

                            Zamieszczone przez hizoku
                            Może ktoś zamieścić instrukcje mierzenia taką jak dysponuje ASO, pewnie z ELSY?
                            pare stron wcześniej jest pełna instrukcja.
                            OII sprzedana


                            Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                            Komentarz

                            • lu5asz
                              RS
                              • 2011
                              • 2006
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                              Ja juz kilkanascie dni temu pisalem do SAP i nadal nie mam odpowoiedzi.Czyli co,dzwonic do ASO i umawiac sie na pomiar?Zrobia mi ten pomiar w salonie,w ktorym nie kupowalem octy?
                              Kondziu

                              OCP

                              Komentarz

                              • marek kg
                                Drive
                                • 2011
                                • 64

                                jedz do ASO niech robią pomiary i oni puszcza sprawę do SAP .Pomiar wykonają ale na wymianę będziesz pewno musiał jechać do salonu w którym kupowałeś samochód ponieważ to on pokrywa koszty robocizny
                                octavia 2 tour 1,6+lpg

                                Komentarz

                                • hizoku
                                  Ambiente
                                  • 2011
                                  • 186

                                  Zamieszczone przez kapi
                                  Zamieszczone przez hizoku
                                  Może ktoś zamieścić instrukcje mierzenia taką jak dysponuje ASO, pewnie z ELSY?
                                  pare stron wcześniej jest pełna instrukcja.
                                  Nie chodzi mi o tą http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886172#886172 tylko taką co ma wydrukowany serwis z ELSY.
                                  Ciekawi mnie, bo serwisant zaczął mi wymierzać innym sposobem, najpierw od rantu felgi do nadkola, później od rantu felgi do środka koła i odejmować. Tym sposobem trochę lepszy mu wynik wychodził.
                                  Octavia2 Tour

                                  Komentarz

                                  • kapi
                                    L&K
                                    • 2009
                                    • 1174
                                    • Fabia combi

                                    elsa podaje te same wartości i taki sam "obrazek"
                                    może serwisant dostał inne wytyczne do wykonania pomiaru od swojego szefostwa ze względu na różne koła w samochodach ?? :diabelski_usmiech
                                    OII sprzedana


                                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                    Komentarz

                                    • Wojtenio
                                      L&K
                                      • 2012
                                      • 1093
                                      • Octavia III (5E3)
                                      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                      hizoku Pomiar według ich wytycznych jest taki sam jak z ELSY tylko robią to na okrągło czyli dokonują pomiaru tak ja pisałeś od rantu felgi do rantu i od krawędzi błotnika do dołu rantu felgi i odejmują ( podzielony wynik pomiaru od rantu do rantu ) czyli krótko mówiąc promienia felgi .
                                      Takie maja wytyczne i tak robią , sam to niedawno przechodziłem i śmiałem się z tego bo gość zaczął się motać w tych obliczeniach i dopiero jak mu podpowiedziałem że to jest to samo jak weźmie od środka kapsla z koła to zrobił pomiary i miałem 370 mm przy pełnym PB i LPG teraz czekam na odpowiedź z SAP .

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        Zamieszczone przez marek kg
                                        Pomiar wykonają ale na wymianę będziesz pewno musiał jechać do salonu w którym kupowałeś samochód ponieważ to on pokrywa koszty robocizny
                                        A co ma piernik do wiatraka. Jak sie turbina wysra na drugim koncu Europy to do ASO ktore sprzedalo auto beda go zawozic ?? :lol: ASO wystawia rachunek do SAP i ten im placi.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • pandzik
                                          RS
                                          • 2011
                                          • 2254
                                          • Seat

                                          jedz do ASO niech robią pomiary i oni puszcza sprawę do SAP .Pomiar wykonają ale na wymianę będziesz pewno musiał jechać do salonu w którym kupowałeś samochód ponieważ to on pokrywa koszty robocizny
                                          ... Ja bym uszczegółowił. Naprawę należy wykonać w ASO leżącej w parafii, w której byłeś chrzczony...

                                          Piszecie pierdoły i powielacie bzdury zasłyszane w jakimś kretyńskim ASO.

                                          Komentarz

                                          • PPrzemek
                                            Drive
                                            • 2012
                                            • 87

                                            Nie ma znaczenia, gdzie samochód był kupiony. Sami wybieracie ASO.
                                            Powtórzę swój przykład - auto kupione w Poznaniu, sprężyny wymienione w Rudzie Śląskiej z wpisem do książki.
                                            Pozdrawiam
                                            Przemek

                                            Komentarz

                                            • marek kg
                                              Drive
                                              • 2011
                                              • 64

                                              Zamieszczone przez Maicroft
                                              Zamieszczone przez marek kg
                                              Pomiar wykonają ale na wymianę będziesz pewno musiał jechać do salonu w którym kupowałeś samochód ponieważ to on pokrywa koszty robocizny
                                              A co ma piernik do wiatraka. Jak sie turbina wysra na drugim koncu Europy to do ASO ktore sprzedalo auto beda go zawozic ?? :lol: ASO wystawia rachunek do SAP i ten im placi.
                                              pewno masz rajcie nie chce się kłócić ale w ASO stwierdzili ze SAP przysyła im sprężyny , ale aso pokrywa koszty robocizny i tutaj wchodzimy na prawo rękojmi salonu<a na tym sie nie znam>:-) i sprzedaży towaru niezgodnego ze specyfikacji , była próba dogadania na lini ASO koszalin- szczecin ale nic z tego nie wyszło ,ponieważ Koszalin musiał by wystawić fakturę za robizne na ASO szczecińskie a oni sie na to nie zgadzają reasumując SAP daje sprężyny ALE KTO PLACI ZA NAPRAWĘ TEGO NIE WIEM ,A juz osobiście nie chciało mi sie kłócić pisać itd,najważniejsze ze dojdzie do wymiany sprężyn
                                              octavia 2 tour 1,6+lpg

                                              Komentarz

                                              • Maicroft
                                                Moderator
                                                S_OCP MemberModeratorr
                                                • 2004
                                                • 25757
                                                • Audi

                                                Mnie jeszcze dalej ciekawi, czy samochod zamowiony z kolem zapasowym oraz auta z zestawem naprawczym maja taki sam PR w zwiazku z czym ma takie same sprezyny z takimi samymi kropkami.

                                                Czy komus zalozyli twardsza niz:
                                                1K0 511 115 BG - 1x biała, 1x pomarańczowa - PR-1JA+0YG

                                                Generalnie tylko o kombi mi chodzi
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz

                                                • rafalk75
                                                  Classic
                                                  • 2009
                                                  • 35

                                                  Ja będę miał wymieniane jutro. Zgłosiłem sprawę pomiaru w ASO i on dalej przekazał sprawę do SAP. Dostałem zwrotnie informację że wymienią, jednak koszt robocizny muszę ponieść we własnym zakresie. Mam zapłacić 150 zł. Jak to u was wychodziło?

                                                  Dodatkowo poinformowano mnie że za sprężyny placi Landi Renzo a nie SAP, jeśli montowana była instalacja gazowa. Czy to prawda nie wiem, przekazuję tylko to co mi mówili w serwisie.
                                                  była Fabia, była Octavia O2 FL, Octavia 2 Tour Kombi (i znowu w kolorze RossoBrunello)

                                                  Komentarz

                                                  • fajny52
                                                    Ambiente
                                                    • 2008
                                                    • 202

                                                    @rafalk75
                                                    Ciekawe jakie sprężyny Ci założą mi dołożyli sprężyny wspomagające.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...